Projektek

Projektek

Hárfa > Projektek

GRESODI
GRESODI
A GRESODI, azaz a GREen (zöld), SOcial (társadalmi) és DIgital (digitális) innovációt népszerűsítő projekt az Európai Szociális Alap Plusz (ESZA+) részeként indított EaSI program támogatásában valósul meg és kitűzött célja különböző célterületekről érkező társadalmi vállalkozások megszólítása, ösztönzése, összekötése és mentorálása, hogy zöld és/vagy digitális innovációik hasznosításával hozzájáruljon a vidéki gazdaságok újjáélesztéséhez, egyúttal biztosítva a térségekben a fenntartható növekedést és erősítve a helyi közösségekben a társadalmi befogadást.
GINEVRA
GINEVRA
A technológiai fejlődés jelentős hatással van a városfejlesztésre és átalakítja a városi életet – lehetnek pozitív következményei (egy élhetőbb és okos város), de okozhat komoly társadalmi és gazdasági problémákat is. Az önkormányzatoknak nagy szerepe van abban, hogy az ilyen innovációkat a városok javára fordítsa, biztosítva a fenntartható jövőjüket. Az önvezető autó technológia tökéletes példa: jelenleg is fejlesztés alatt áll, de részben már valóság... és a legtöbb város nincs a fogadására felkészülve.
TINLAB
TINLAB
A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) 2020 őszén alakult.   A megvalósuló projekt egyik fő célja, hogy a társadalmi innováció definíciójára és támogatási keretrendszerére javaslatot tegyen nemzeti szinten(Fehér Könyv), de ezzel együtt a hazai társadalmi innovációs kutatás-fejlesztési és innovációs törekvéseket beágyazza a nemzetközi együttműködési rendszerekbe is.
Miskolc a MI helyünk!
Miskolc a MI helyünk!
Az Európai Bizottság Foglalkoztatási, Társadalmi, Szociális Ügyek és Befogadási Igazgatóságának a támogatásában tavaly novemberben elindult a Városi kezdeményezés az innovatív és integrált szociális szolgáltatásokért, foglalkoztatás-fejlesztésért Miskolcon - 4IM projekt, melynek általános célja a leginkább kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek támogatását célzó integrált beavatkozások létrehozása és tesztelése.
Transznacionális együttműködés az ifjúsági szakemberek és szervezetek körében
Transznacionális együttműködés az ifjúsági szakemberek és szervezetek körében
A projekt célja a fiatalok vidéken, helyben maradásának, aktivitásának támogatása olyan transznacionális szakmai hálózat kialakításával és működtetésével, amely az ifjúsággal foglalkozó szakembereket, közszféra szereplőit (önkormányzatok, oktatási intézmények) és civil szervezeteket foglalja magában.
VÁGJ BELE!
VÁGJ BELE!
Pályaorientáció, életpályamodell és élethosszig tartó tanulás a bútorgyártás ágazatban

A HÁRFA és a DDRIÜ további projektjei

STEP – Improving Communities’ Sustainable Energy Policy Tools (INTERREG IVC)
InnoInvest – Establishing business co-operation among innovative actors in the border region (Magyarország-Horvátország IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013)
Inno-CropFood – Transnational Innovation Platform from Cropfield to Table (Magyarország-Horvátország IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013)
FORT – Fostering continuous research and technology application (Central Europe Programme)
Access – ACCelerating regional competitivenESS and sector-based excellence through innovation management tools and techniques (Central Europe Programme)
I3SME – Introducing Innovation Inside SMEs (Central Europe Programme)
AsviLoc plus – Agencies Supporting Value of Innovation systems in regional and LOCal economies (South East Europe Transnational Cooperation Programme)
“DDRIÜ továbbfejlesztése” projekt – (Regionális Innovációs Ügynökségek kutatás-fejlesztést és innovációt segítő feladatainak támogatása)