Hárfa > Bemutatkozás

Mi a küldetésünk?

A Hálózat a Regionális Fejlesztésért Alapítvány (röviden HÁRFA) 2006. július 10-én jött létre.

A HÁRFA elsődleges célja, hogy támogassa a kiegyensúlyozott területi fejlődéshez és a társadalmi szövet erősítéséhez szükséges, a fejlődésben érdekelt gazdasági, akadémiai, civil, valamint köszszféra intézmények közötti hálózati kapcsolatok és együttműködések erősítését (hálózatépítéssel, rendezvényekkel, tudásbázis fejlesztésével, képzésekkel, közös fejlesztési projektekkel).  A hálózati kapacitásaink bevonásával továbbá célunk innovatív határmenti közös térségi fejlesztések, transznacionális együttműködések kezdeményezése és megvalósítása.

Büszkék vagyunk rá, hogy jelenleg két nemzetközileg is jelentős zászlóshajó projektben is részt vehetünk.  A foglalkoztatás és a szociális innováció európai programjának (EaSI) támogatásával Miskolc város két, többségében romák által lakott szegregátumában valósul meg innovatív fejlesztés integrált humán szolgáltatások nyújtásával, közösségépítéssel, partnerségi hálózat fejlesztésével (EASI Miskolc 4IM), míg a Nemzeti Laboratórium Program keretében a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) projekt konzorciumi tagjaként az innovációs pilot projekt rendszer és a pilot projekteket támogató mentorhálózat felelősei vagyunk, és mi működtejük a Helyi Fejlesztési és a Társadalmi Innováció Menedzsmentje tematikus fórumokat.

A tulajdonunkban lévő Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség (DDRIÜ) aktív kezdeményezője és résztvevője transznacionális együttműködési projekteknek.

Az Alapítvány közhasznú szervezet, mely az 1997. évi CLVI. törvény 26. §-ának c) pontja alapján az alábbi közhasznú tevékenységeket végezheti:

• tudományos tevékenység, kutatás,
  • nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,
  • hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése,
  • a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenység,
  • munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése és a kapcsolódó szolgáltatások,
  • euroatlanti integráció elősegítése.

Az Alapítvány Kuratóriumának tagjai

• Hollósi Szabolcs – elnök
  • Sőr Mariann
  • Haász Zoltán János

Ismerje meg a HÁRFA csapatát!

Hollósi Szabolcs

kuratóriumi elnök, stratégiai vezető - TINLAB projekt

Településmérnök, szociológus, coach, mentáltréner, társadalmi innovátor 2021. szeptember óta a Hárfa Alapítvány elnöke, a TINLAB projekt stratégiai vezetője

hollosisz@harfaalapitvany.hu